Kenwood JMP 800SI

Kenwood PureJuice Pro nabízí bezpečný a snadný způsob, jak připravit lahodné a zdravé džusy. Díky kontinuálnímu provozu tak získáte pokaždé velký džbán plný zdraví. Není potřeba ovoce a zeleninu krájet na malé kousky, než je vložíte do plnicího otvoru, silný 240W indukční motor se postará o to, že i při nízkých otáčkách - 48 za minutu - získáte lahodný džus za pár vteřin. Jakmile máte hotovo, funkce předčištění se postará o to, že závěrečné čištění bude snadné a rychlé. Součástí balení je také čistící kartáček, který umožní snadno dočistit sítko.

Snadná cesta ke zdravé šťávě

PureJuice Pro se pyšní velkým dvojitým plnicím otvorem, který vám umožní odšťavňovat celé plody. Nádoby na dužinu a na šťávu mají obě objem 1 litr. Po odšťavnění stačí zavřít zátku anti-drip systému, který zajistí čistou pracovní plochu bez odkapávání. Odšťavňovač má také funkci zpětného chodu, aby byla zajištěna maximální výtěžnost a snadná práce.

Objem nádoby na šťávu

• I přes nevýhody co jsem napsal, nelituji koupi
    • Nelze dát do myčky nádobí
    • Poněkud více součástí na mytí
  • , zakoupeno v MALL.CZ

Tichý, výkonný, sestavit jej lze intuitivně a snadno, všechny části se snadno odjímají i instalují. Vyzkoušeli jsem již měkké i tvrdé ovoce a zeleninu, včetně bylinek a všechno zvládnul. Šťáva je výborná -:).
    Velký je tak akorát, aby mohl být na kuchyňské lince. Jsem s odšťavňovačem spokojená.

• , zakoupeno v Expert.cz

Typ odšťavňovače
šnekové
Počet rychlostí

Optimální výkon pro mimořádné výsledky

Díky vysokému poměru extrakce až 81 % přináší PureJuice Pro mimořádné výsledky, které jsou znatelně odlišné od standardních odšťavňovačů. Pracuje při optimální rychlosti 48 otáček za minutu a tím redukuje zahřívání a oxidaci šťávy. Jeho silný lisovací šnek jemně mačká a drtí ovoce a zeleninu tak, aby v nich ochránil všechny zdravé látky, jako jsou enzymy a vitamíny.

Zdraví v každé sklenici džusu

Připravovat si svůj džus doma je skutečně zdravé rozhodnutí, takže je jasné, že by odšťavňovač, který si vyberete, měl dokázat extrahovat to nejcennější z každé suroviny, kterou do něj vložíte. A přesně to dokáže Kenwood PureJuice Pro. Doslova vymačká to nejlepší z každého kousku ovoce či zeleniny, který do něj vložíte a připraví z něj dlouhotrvající lahodný džus bohatý na enzymy, mikronutrienty a vitamíny, které naše tělo tolik potřebuje.

Všechny důležité látky pro vaše zdraví

Zachování maximálního množství vitaminů a nutrientů je klíčovým posláním nového pomalého odšťavňovače Kenwood PureJuice. Vaše 100% přírodní džusy budou zdravější a vydrží delší dobu, aniž by se v nich oddělila voda od dužiny. Výsledné šťávy si zachovávají zářivé barvy, takže můžete doslova vidět, jak jsou nabité zdravím.
Všechny důležité látky pro vaše zdraví

Odšťavňovač Kenwood Pure Juice Pro JMP800SI stříbrný

Tento pomalý odšťavňovač je navržený tak, aby získal to nejcennější z ovoce a zeleniny; vitaminy a nutriční látky jsou díky pomalým otáčkám zachované v džusu, který hned na první pohled vypadá lépe, vydrží déle a skvěle chutná.

Snadná cesta ke zdravé šťávě

A co víc, PureJuice Pro je navržený s velkým dvojitým plnicím otvorem, který vám umožní odšťavňovat celé plody.

Zdraví v každé sklenici džusu

A přesně to dokáže Kenwood PureJuice Pro. Doslova vymačká to nejlepší z každého kousku ovoce či zeleniny, který do něj vložíte a připraví z něj dlouhotrvající lahodný džus bohatý na enzymy, mikronutrienty a vitaminy, které naše tělo tolik potřebuje.

Zachování maximálního množství vitaminů a nutrientů je klíčovým posláním nového pomalého odšťavňovače Kenwood PureJuice. Nejenom že vaše 100% přírodní džusy budou zdravější a vydrží delší dobu, aniž by se v nich oddělila voda od dužiny. Výsledné šťávy si zachovávají zářivé barvy, takže můžete doslova vidět, jak jsou nabité zdravím.

Optimální výkon pro mimořádné výsledky
Díky vysokému poměru extrakce až 81 % přináší PureJuice Pro mimořádné výsledky odlišné od standardních odšťavňovačů.

Pracuje při optimální rychlosti 48 otáček za minutu a tím redukuje zahřívání a oxidaci šťávy. Jeho silný lisovací šnek jemně mačká a drtí ovoce a zeleninu tak, aby v nich ochránil všechny zdravé látky, jako jsou enzymy a vitaminy.

Pomalý odšťavňovač Pure Juice Pro

• dvojitý plnicí otvor na celé plody
  • pojistka plnicího otvoru pro bezpečné používání
  • 48 ot./min pro extra šetrné odšťavňování
  • nádoba na šťávu o objemu 1 l
  • nádoba na dužinu o objemu 1 l
  • anti-drip systém proti odkapávání šťávy
  • funkce pro předčištění - stačí nalít vodu
  • uzavřít výpusť a nechat pročistit
  • zpětný chod
  • 240W indukční motor
  • tichý provoz
  • čisticí kartáček v balení
  • barva stříbrná

Dokumenty

• Kvalitní provedení
    • Lehce rozebíratelný
    • Jednoduché omytí
    • Dostatečně silný na tvrdou zeleninu
    • Kvalitní sítko
    • Zatím se ničím neucpal
    • Velký plnící otvor
    • Tichý

Za tyto peníze kvalitní odšťavňovač. Srovnávám se šnekovým odšťavňovačem, který jsem měl předtím a je opravdu o několik tříd kvalitnější. V provedení, údržbě i samotném odšťavňování.

• Kvalitní přístroj
    • Produkuje skvělou šťávu
    • Masivní konstrukce
    • I přes nevýhody co jsem napsal, nelituji koupi
    • Nelze dát do myčky nádobí
    • Poněkud více součástí na mytí

• Kvalitní zpracování
    • Nemá dva nástavce na sorbet a zmrzlinu. Určitě si kupte 802 kde jsou v balení zdarma.

Vyplatí se 802 kde máte kompletní výbavu

• , zakoupeno v Expert.cz

• Výkonný
    • Silný
    • Spolehlivý
    • Dobře se čistí

• Vysoký výkon (nikdy ani náznak zpomalení nebo zastavení)
    • Kvalita použitých materiálů
    • Těžký/bytelný (cca o 3-4kg těžší než většina běžně dostupných modelů v ČR) – zřejmě souvisí s použitým motorem
    • Velký plnící otvor + mechanismus dvířek otvoru
    • Šnek velmi dobře "vtáhne" suroviny z plnící otvoru (tj. netřeba je dovnitř tlačit)
    • Doporučuji verzi JMP 802, která obsahuje další 2 nástavce/síta (ale jinak vše stejné jako u JMP 800)
    • Šťáva ani odpad neprotéká na základnu s motorem a to ani po delším provozu (a i kdyby k tomu mělo dojít, tak je motor dobře utěsněn silikonovými kroužky)
    • Lze provozovat více než 30 minut v kuse, podle dosavadních zkušeností s menšími přestávkami pravděpodobně téměř nepřetržitě
    • Může být cena, ale z mého pohledu odpovídá celkově lepšímu zpracování oproti konkurenci
    • Pokud máte v plánu používat relativně méně často (tj. v průměru méně než řekněme 3-5 litrů šťávy týdně), tak si pravděpodobně vystačíte s méně robustním (a levnějším) strojem
    • Při přepnutí mezi dopředným a zpětným chodem se pootočí odšťavňovací nádoba odhadem o 0,5cm (způsobeno konstrukcí "kolíčků" na základně, na kterých sedí). Na provoz to nicméně nemá žádný vliv

Před koupí jsem poměrně dlouho a řekl bych i podrobně zjišťoval informace o různých modelech vertikálních šnekových odšťavňovačů a řadu z nich jsem viděl naživo.
    Několik hlavních postřehů: Na trhu jsou v zásadě dva základní typy vertikálních odšťavňovačů: s velkým plnícím otvorem kolem 80mm (JMP800) a s malým plnícím otvorem. Ty s malým plnícím otvorem se až na výjimky (velmi drahé značky Sana, Hurom kolem 12 000Kč, které v běžném obchodě v ČR nenajdete) vyznačují horší celkovou kvalitou zpracování (plasty méně vhodné k namáhání a velmi tenké) a nižším výkonem motoru (např: Bosch MESM731M černý, Panasonic MJ-L500SXE, Orava OS-149, G21 Perfect Juicer, TKG FE 1010, Tefal ZC255B38). Konstrukčně i kvalitativně jsou tyto výše uvedené velmi podobné někdy dokonce úplně stejné a hlavní rozdíly spočívají v designu. Typy odšťavňovačů s velkým plnicím otvorem cenově začínají zhruba tam, kde ty s malým otvorem končí. Jednotlivé modely se však o něco více liší mezi sebou ve výbavě (různá sítka), ve výkonu a v mechanismu plnícího otvoru (např: Concept LO706x, Scarlett SC-JE50S22, Electrolux ESJ4000, G21 Emotion). Z mého pohledu velmi důležitá skutečnost: většina modelů s velkým plnícím otvorem má v plnící trubici uprostřed kus plechu (jako žiletka ale méně ostrý), který zabraňuje propadnutí kusu většího než 1/2 plnící otvoru ke šneku (přes tento plech je nutno např. jablko protlačit, což se může zdát jako maličkost, ale ve skutečnosti zjistíte, že je díky tomu rychlejší nakrájet vetší ovoce předem, čemu se pravděpodobně chtěl člověk vyhnout, když si pořídil model s velkým plnícím otvorem).

Další detaily ke Kenwood JMP800:

Použité plasty:
    Odšťavnovací mísa – Tritan (bez BPA)
    Šnek – GE Ultem (PEI)
    Sítko – GE Ultem (PEI) + Ocel
    Vrchni díl s plnícím otvorem – ABS
    Nádoby na štávu a dužinu – SAN
    Kartáček – Nylon

Všechny výše popsané díly jsou velmi pevné a nedají se ohnout rukou.
    Síto, odšťavňovací mísa a šnek jsou stejné jako na modelu Kuvings B6000 (což je starší verze současného modelu prodávaného za 13 000Kč).
    Vrchní díl je společný s modelem Sana Horeca EUJ-909 (který se prodává za naprosto nesmyslnou částku 40 000Kč).
    Celé jablko může plnícím otvorem propadnout až ke šneku a ten ho bez problémů zpracuje.
    V jiné recenzi byla zmíněna gumová "zátka", která se nachází zespodu na odšťavňovací míse – tato slouží ke zvýšení tlaku mezi sítem a šnekem a potažmo k získání většího množství šťávy (při nasazení "zátky" musí odpadní dužina překonat odpor, který guma klade, aby se dostala ven). Stejný prvek se nachází na všech odšťavňovačích tohoto typu, které jsem měl možnost vidět.
    Výsledek odšťavňování zásadním způsobem závisí na tom jaké vstupní suroviny použijete. Typicky u jablek můžete dostat téměř čistou šťávu jako z obchodu nebo spíše pyré s vysokým obsahem dužiny v závislosti na tom, jaká jablka použijete. Toto je u všech vertikálních odšťavňovačů stejné.
    V závislosti na vstupních surovinách může též dojít k tomu, že stroj při odšťavňování "vrže" – to je zcela normální a nemá to na provoz vliv a též k tomu dochází u všech těchto odšťavňovačů.
    Čištění zabere zhruba 5 minut

• + velmi tichý chod
    • + výtěžnost surovin
    • + design
    • + použité materiály, bytelnost
    • + těžká základna s motorem, ale za mě plus (drží na lince a netancuje po ni)
    • + velký plnící otvor (jsou 2 - jeden standard, druhý široký)
    • + šnek (vše schroupe bez nutnosti na suroviny tlačit, univerzální)
    • - pro někoho to může být cena
    • - nástavce se trochu kýmací ve směru pohonu (nevím, zda je to normální nebo jsem to málo při sestavení dotáhl)
    • - plastové tělo, kde je ukryto síto, má gumovou zátku, kterou je možné ucpat vývod pro zbytkovou dužinu; nepochopil jsem, na co tam zátka je, každopádně je nutné ji vyndat, ovšem překáží při nasazení na základnu
    • - při přepínání chodu se pak plastové tělo uvolňuje (možná způsobeno v souvislosti s předchozím bodem)

Toto je můj první odšťavňovač. A hned taková cenová pálka. Je ale pravdou, že cena je asi adekvátní - výkon, výtěžnost z ovoce vysoká, design.
    Pár dní jsem vybíral a téměř na poslední chvíli jsem se rozhodnul pro tento model. Po prostudování druhů odšťavňovačů a jejich vlastností jsem usoudil, ze nechci odstředivku. Máma ho kdysi měla a řev neuvéřitelný. Navíc síto neustále ucpané, člověk musel rozmýšlet, co odšťavňovat a v jakém množství. Zvolil jsem proto šnek z několika důvodů - tižší, možnost semlít téměř všechno. Zpočátku jsem šel po tradičních značkách a cenou jsem se nechtěl dostat přes 5 tis. Kč. Ale nakonec jsem jako jeden z důležitých faktorů řešil velikost plnícího otvoru. Tento model ma otvor famózní, dá-li se to tak říct. Nechtěl jsem se mučit krájením na menší kousky a dalším patlání nádobí. Výhodou je, ze pro tenčí kousky použijete menší otvor, větší propadnou otvorem se zpětně uzavíratelným víkem. Vejde se i celé jablko. Nevěřil jsem!
    Šťouchadlo není vůbec potřeba, veškeré suroviny si šnek "podal" sám a po chvilce je vcucnul do svých útrob. Zanedlouho začala proudit do misky šťáva.
    Výtěžnost mě překvapila - 4 střední jablka, 4 mrkve a nádobka (asi 1l ?) téměř plná! Prostě sen. Nikdo nechce odšťavňovat tunu ovoce a pak mu nateče jedna ubohá sklenička...
    A ten klid. Pro ty, kteří bydlí v bytě, naprosto super - můžete pracovat i v době nočního klidu, ve své domácnosti také nikoho nevzbudíte! Opravdu tichý a výkoný, max. praskání tuhých surovin (mrkev, řepa).
    Doporučil bych. Věřím, že za tu cenu jsem vybral dobře a vydrží déle než po dobu záruky...
    Vypisuju i pár mínusů, ale to spíš drobné poznatky, možná i moje špatné zacházení.

• , zakoupeno v Electro World

• snadna obshluha- maximum stavy -pomale otacky

• - tichý
    • - dokáže odšťavnit fakt maximum, což je hezky poznat na dužině, která je na dotek suchá
    • - dostane šťávu třeba i z listovýho salátu
    • - super, že se nemusí jablka předkrajovat a můžou se tam házet celá
    • - možnost zazátkování výpustě, takže šťáva nekape na linku
    • - cena, ale ve finále to stálo za to

Celkem dlouho jsem vybírala odšťavňovač. Věděla jsem jen, že nechci odstředivku, která je hrozně hlučná. Na doporučení kamarádky jsem koupila tento a zatím spokojenost maximální. Už jsem v tom párkrát zkoušela dělat i třeba mandlové mléko a fakt to jde. Super je, že je hrozně tichý. Takže za mě palec nahoru.

• úsporný
    • výkonný
    • lisuje do sucha
    • jednoduché složení dílů
    • rychlé umytí
    • velký vstupní otvor
    • kenwood :)
    • může být cena,ale nakonec ne

Po rozbalení,kde uložení komponentů je příkladné(sice zbydou tři krabice,spousta sáčků a kartonu,ale budiž to pochváleno),jsem to složil bez návodu (který jsem si až následně přečetl,dělám to tak vždy),protože vše je jasně označeno značkami,tak to nejde dát ani jinak,fakt primitivní a zamezí to špatnému složení,tak už z toho jsem byl nadšen.Mimo to,že je to desingový kousek :).Nějakých 250w oproti 1500-2000w u odstředivek je moc velký skok,aby i toto nepotěšilo.Nechte si zapnout třeba odstředivý catler,vysavač bývá tišší a u odšťavňovače stojíte max. na 50cm od něj,i proto vyhrál šnekový.Odstředivé začínají na 5000ot. a konči i na 15000ot./min.,šnekové od 60-80ot./min.,je to mazec ten rozdíl lisováni jako nebe x peklo v hlučnosti a watáži.Proč kenwood?Máme to prověřeno z robotu,mixéru,topinkovače,že to opravdu je bytelné a funguje to,tak ani toto nezklamalo-velký vstup na celá jablka-to valná většina odšťavňovačů nezná a šnekových už vůbec ne,vstupy u konkurenčních jsou max. poloviční,už vidím,jak mě baví krájet jablko na osminky.Vylisování je dokonalé,suché,pro někoho nevýhoda,pokud chce odpad dále zužitkovat,ale já chtěl funkční odšťavňovač,néé poloodšťavňovač.Šnek je bytelnost sama,překvapí jeho váha i váha celé základny.Funkci promíchání různorodé štávy zatím nepoužívám a nechávám štávu hned vytékat,jinak uzávěr výtoku použiju až na předmytí,kdy tam po vylisování naleju trochu vody ,nechám ji promíchat a vypustím,pak rozeberu,opláchnu a hotovo-luxus.Má i zpětný chod,kdyby se něco seklo,ale nebylo zatím nutné ho použít,je to spíše pro nedočkavce.I použité plasty na stroji jsou bytelně silné,jen na nádobkách mě moc neoslovily,ale to už je mimo stroj a jde tam postavit cokoliv,narozdíl od odstředivného modelu.A není okolo binec,což též oceňuji.Začal jsem výbér na 2000,- a skončil u tohoto za 11000,- důvody jsem popsal výše.Vidím to tak,že po dohodě s rodinou máme vánoce koupené.